Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi

       
 

Su Kirlenmesi Kontrolü Dergisi (1991-2012)

itudergisi/e (2005-...)

 

 

Su Kirlenmesi Kontrolü Dergisi (itüdergisi/e)

 
 

 

Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi (SKATMK) yayın organıdır

 
 

Su Kirlenmesi Kontrolu Dergisi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi tarafından 1990 yılından bu yana yılda 3 kez yayımlanmakta olan bilimsel bir dergidir. Bu dergi, Türkiye’de kendi alanında saygınlığı olan ve kabul gören bir yayın olup, bilimsel çalışmaları derleme inceleme ve araştırma başlıkları altında hakem incelemesinden geçirmek suretiyle yayınlamaktadır. Dergi, tüm üniversitelerce akademik yükseltme ve atamalarda kabul edilebilir en önemli Türkçe kaynaklardan biri olarak değerlendirilmektedir. 

Su Kirlenmesi Kontrolü Dergisi'nin (SKKD) 1991 yılından 2005 yılına kadar 14 cildi yayımlanmıştır.  2005 yılından itibaren bu dergi yeni bir yapılanmayla İTÜ dergisi bünyesinde yeni bir formatta (itüdergisi/e) basılmaya başlanmıştır. itüdergisi/e'nin  15. ve 16. ciltleri özel seriler (1-3) olarak yayımlanmış, 17. ciltten itibaren ise düzenli olarak yılda 3 kez yayımlanmaya devam edecektir.

 

Dergilerde yayınlanmış makalelere ulaşmak için dergi logoları üzerine tıklayınız.

 
 

Su Kirlenmesi ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Derin ORHON'un "Yeniden Başlarken" başlıklı yazısı için tıklayınız

 

Yazarlar İçin